1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Ola Olka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-30, 18:34   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Balbi bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Ola Olka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-22, 11:46   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Cytat:
Serio? trzymać kciuki tylko tyle
Wydaje mi się że jest za krótko po operacji aby można było już radykalnie działać. Trzeba dać organizmowi choć trochę szansy na regenerację. Rozumiem że tato jest w szpitalu i lekarze monitorują jego stan? Wy też zagladajcie ile możecie i każdą zmianę meldujcie lekarzom. Wydaje mi się że niewiele więcej w danym momencie da się zrobić.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Ola Olka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-12, 17:04   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Balbi napisał/a:
Pytanie do Was kochani, czy dobrze się domyślam, że kolejnym zabiegiem będzie cystektomia?
Sądze że tak może być. Jeżeli lekarzowi nie udało się usunąć wszystkich zmian nowotworowych to zapewne będzie proponował operację radykalną która wiąże się z usunięciem pęcherza ponieważ jak stwierdził
Balbi napisał/a:
to był guz wielkości dużej męskiej pięści, który niestety wrósł w ścianę pęcherza.
.
Pozostawienie resztek w organiźmie spowodowałoby dalsze rozsiewanie nowotworu.
Cytat:
Chirurgiczne usunięcie pęcherza moczowego jest standardowym postępowaniem w przypadku nowotworów naciekających błonę mięśniową pęcherza moczowego pT2 lub nowotworów powierzchownych T1 o wysokim stopniu złośliwości (G3). Operacja składa się z dwóch etapów - ablacyjnego polegającego na wycięciu pęcherza i rekonstrukcyjnego, w czasie którego urolog wykonuje odprowadzenie moczu.
źródło: https://eurologia.pl/g/644,usuniecie-pecherza-moczowego

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Ola Olka

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 28666

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-06-13, 10:19   Temat: Historia mojego taty, podpowiedzcie co robic
Balbi napisał/a:
Wczoraj dowiedziałam się, że lekarz rodzinny skierował tatę do urologa ,a ten wykonał badanie wziernikowe chyba cystoskopię?, która ujawniła guz w pęcherzu. Wypisał skierowanie na operację, której tato nie chce.

Wiesz coś więcej jaka to operacja miałaby być? Może radykalna z usunięciem pęcherza i dlatego tato nie chce? Wiesz coś więcej na temat tej zmiany na pęcherzu?
Poczytaj trochę tu na ten temat: http://www.przeglad-urolo...rtykul.php?2575
Balbi napisał/a:
i ten uważa, że taki zabieg można wykonać przy znieczuleniu miejscowym
To wszystko zależy od tego jak rozległa miałaby być ta operacja. Cystektomia radykalna jest przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym lub w znieczuleniu ogólnym uzupełnionym znieczuleniem zewnątrzoponowym.

Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group